Kereső













,,Szenvedés és emberi méltóság"

Útravaló a léleknek című előadássorozat következő vendége: Dr. Simkó Csaba, az Erzsébet Hospice Otthon és Alapítvány osztályvezető főorvosa volt az Encsi Városi Művelődési Központ és Könyvtár nagytermében 2015. március 31-én 18.00 órától.


 

Dr. Simkó Csaba osztályvezető főorvos

Semmelweis Kórház, Erzsébet Hospice Alapítvány és Otthon osztályvezető főorvosa

 

Dr. Simkó Csaba áldozatos gyógyító munkája elismeréseként kapta meg a Benkő Sámuel kitüntető díjat.

Dr. Simkó Csaba az Erzsébet Hospice Otthon osztályvezető főorvosaként évek óta kiemelkedő munkát végez.

Egyetemi éveitől kezdve kifejezett szeretetet mutatott az idős emberek, a súlyos daganatos betegek iránt. 1989-től a miskolci Krónikus Belgyógyászati Osztályon, 1995-től az újonnan megnyíló Hospice Otthonban végez példamutató, lelkiismeretes munkát.

 A Miskolci Erzsébet Hospice Alapítvány és Otthon 1994-ben kezdte meg a végstádiumú daganatos betegek ingyenes ellátását. 1995-ben megnyílt a Hospice Otthon, amely rendszeres továbbképzéseket tart. Az osztály szellemisége és a betegek magas szintű ellátása példaértékű. Az Erzsébet Hospice Otthon részére 2007-ben a miskolciak ajánlásával Miskolci Gyémánt díjat ajándékozott a díjalapító. Az itt dolgozó szakemberek hivatásszerűen végzik munkájukat, kimagasló fegyelem és tudás szerint töretlenül működik az ellátás.

Dr. Simkó Csaba hivatásában és életében is jelen van a keresztény elkötelezettség. 2009-ben a Közép- és Kelet-Európai Palliatív Bizottság nemzeti képviselőjének választották, Kartal-Veczán díjra javasolták.

Az Erzsébet Hospice otthon főorvosa a betegágy mellett ugyanúgy, mint a szakdolgozók képzésében töretlenül, magas színvonalon dolgozik, szolgál.

    


   

Erzsébet Hospice Otthon és Alapítvány

Hospice (menedék) néven illetik szerte a világon azon intézményeket, ahol aktív, gyógyító célú onkológiai kezelésben nem részesülő daganatos betegeket ápolnak, igyekezve csökkenteni panaszaikat, ezáltal elviselhetővé tenni életüket. Míg az egészségügy más területein a gyógyíthatatlan betegekről sokszor lemondanak, a hospice az a hely, ahol a súlyos betegre irányul minden figyelem, ahol ő áll az ápolás középpontjában, és ahol soha nem adják fel a reményt, hogy tudnak segíteni. A hospice szemlélet a halált az élet természetes részének tekinti, ennek megfelelően elutasítja az eutanázia alkalmazását, csakúgy, mint az élet mesterséges és gyötrelmes meghosszabbítását. A gondozás célja a betegek életminőségének javítása, testi és lelki szenvedéseik enyhítése, fizikai és szellemi aktivitásuk fokozása, valamint a hozzátartozóik segítse. A gondozásban orvos, nővér, gyógytornász, lelkész, szociális munkás, dietetikus és képzett önkéntes segítő vesz részt, a munkacsoport tagjai így átfogó támasz nyújtására képesek. Valamennyi szakember őszinte, de tapintatos beszélgetéssel segít a betegség pszichés terheinek csökkentésében.

 Kórházi hospice ellátás

A Misek telephelyén található 20 ágyas Erzsébet Hospice Otthon barátságos környezetben, 2 ágyas szobákban magas színvonalú, igényes, szeretetteljes betegellátást biztosít 1995. óta. Elsősorban azoknak ajánljuk, akik betegségükből fakadó gyengeségük következtében önálló életvitel folytatására nem képesek, vagy akik panaszai olyan intenzívek, hogy napi többszöri orvosi vizsgálatot igényelnek. A kórházi felvételhez valamennyi orvosi dokumentáció és háziorvosi beutaló szükséges. A felvétel várólistáról, súlyossági sorrendben, telefonos kiértesítés alapján történik, átlagosan 7-10 napos várakozási idővel.

 Elismertség

Gondozásunkban kb. évi 550 beteget látunk el, mely a miskolci agglomeráció végállapotú rákbetegek kb. 80%-a. Korábbi felméréseink alapján házigondozásunk során végzett szakmai munkánkat a háziorvosok 89,2%-ban találták igen értékesnek, a hozzátartozók 95%-ban értékelték maximálisan megbízhatónak, és 100%-ban ajánlották volna más családoknak is. A szolgálat szakmai munkája az országhatáron túl is ismert. Az Otthon osztályvezető főorvosa 2004-2011. között a Magyar Hospice-Palliatív Egyesület alelnöki tisztét töltötte be, részt vett az első, orvostanhallgatók számára írt egyetemi jegyzet, valamint a 2010-ben megjelent palliatív szakmai irányelvek kidolgozásában. Az ápolói közösség 1999-ben Miskolc város nívódíját, 2000-ben az egészségügyi miniszter elismerő oklevelét, egyik önkéntesünk 2001-ben az Egészségügyi Miniszter dícsérő oklevelét, az otthonápoló munkacsoport vezetője 2002-ben a Magyar Köztársaság Aranykereszt Érdemrendjét vehette át, az osztály főorvosa a „Miskolc Gyémántja”, Kartal-Veczán díj, Benkő Sámuel díj, Semmelweis és Polz Alaine emlékplakett kitüntetettje. Az Alapítvány elnöke, Dr. Sallai Zsolt Miskolc város díszpolgára.

 

Betegeink ellátásához szükség van az Ön segítségére is!

Számlaszám: OTP Bank 11734004-20394369

Kérjük ajánlja föl személyi jövedelemadójának 1%-át! Adószám: 18414020-1-05


2015-03-30 10:43