Encs Város Önkormányzata a TOP_Plusz-1.2.1-21-BO1-2022-00019 azonosítószámú projekt keretében a település vízgazdálkodási-rendszerének fejlesztését, valamint a belterületi vízkár veszélyeztetettségének csökkentését valósítja meg 248,87 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével.
A projekt finanszírozása az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásával, aTerület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretén belül valósult meg.
Encs Város Önkormányzata a TOP_Plusz-1.2.1-21 Élhető települések pályázati felhívásra benyújtott projektjében a város belterületén 12 utcát érintően, részben meglévő vízelvezető árok rekonstrukcióját, részben új vízelvezető árkok kialakítását valósítja meg. Ennek keretében épülő új földmedrű árok hossza: 833 m; felújításra kerülő földmedrű árok hossza: 2436 m; létesülő új, zárt csapadékcsatorna: 119 m. A projekt keretében fejlesztéssel érintett vízlétesítmények teljes hossza: 3388 m.
A projekt fő célja a település vízgazdálkodási-rendszerének fejlesztésén, valamint a belterület helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentésén keresztül a település infrastrukturális és környezeti állapotának javítása, földmedrű árkok építésével és felújításával. A fejlesztés részletes céljai: a település belterületének védelme, a keletkezett vizek káros hatásaitól való megóvása, a felesleges vizek rendezett és kártétel nélküli elvezetése; a belterületi vízkár veszélyeztetettség csökkentése, környezeti káresemények megelőzése; a helyi lakosok, vállalkozások, a közcélú infrastruktúra és intézmények mentesítése az ár- és belvízkároktól. Továbbá: a település környezeti állapotának javítása, élhető és fenntartható települési környezet kialakítása, mely hozzájárul a lakosság helyben maradásához; a lakossági szemléletformálás által élhető települési környezet kialakítása és fenntartása.
A kivitelezést a PAPEX Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. végzi. A projekt tervezett fizikai befejezése: 2024.12.31. A projekt finanszírozása az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásával, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretén belül valósult meg.
A projektről bővebb információt a www.encs.hu oldalon olvashatnak.