Kereső













ENCS VÁROS KITÜNTETETTJEI

A nemzeti ünnepünk alkalmából kerültek átadásra az Encs Város Önkormányzata által alapított helyi kitüntetések.





Hagyomány immár, hogy a forradalom és szabadságharc évfordulóján, Encs Város Önkormányzata kitüntetéseket adományoz a város életében kiemelkedő tevékenységet végző személyeknek.

Ünnepségen a helyi kitüntetések átadására került sor. A megtisztelő kitüntetéseket  Bratu László, Encs Város polgármestere adta át.

KITÜNTETÉSEK ÁTADÁSA

Encs Város Képviselő-testülete a helyi kitüntetések alapításáról szóló 6/2005. (II.15-i) rendeletében foglaltak alapján az

 

„Encs Város Közoktatásáért” elnevezésű helyi kitüntetést adományozott 2014. évben dr. Besenyei Zoltánnénak, a Szent László Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatójának.

 
 

dr. Besenyei Zoltánné (Bányász Gizella) Martonyiban született . Általános iskoláit is itt végezte el, majd a gimnáziumi éveit a debreceni Svetits Gimnáziumban töltötte. Itt szerette meg a természettudományokat. Vegyipari üzemmérnök, kémiai, matematika, informatika szakos tanári diplomát szerzett, majd mint közigazgatási vezető végzett.

Pedagógus munkáját Edelényben kezdte, később Szentesen igazgató helyettesként tevékenykedett. 1988-ban Encsre költöztek, és a forrói Gárdonyi Géza Általános Iskola tantestületének lett oszlopos tagja, igazgató helyettese, majd 2003-tól az iskola igazgatója. Kollégái nagyra becsülték pedagógusi tevékenységét, tanítványaival megszerettette a természettudományokat, ezt megyei és országos versenyen kamatoztatta.

A gyermekekhez, szülőkhöz való pozitív viszonya példaértékű, türelme, kitartása szinte végtelen. Tanítványai hálásak azért, hogy életüket meghatározó értékrendet, alapokat kapnak. Személyiségük keresztény szellemű formálására minden tanórán kívüli lehetőséget is megragad.

Pedagógusként valódi fáklyavivő, aki életörömet, keresztény értékrendet, tisztességet, a tudás értékét adja át diákjainak. A pedagógus hivatásának gyakorlása közben és magánéletében, feddhetetlen életmódjával, vallásának gyakorlásával is példát mutat.

Több évtizedes, odaadó pedagógusi pályájának elismeréséül 2010-ben megkapta a B-A-Z. megyei Közoktatásért Közalapítvány „Pedagógiai Életmű Díj”-át. 2011-ben a forrói általános iskolából vonult nyugdíjba.

2012-ben szülői kezdeményezésre az Egri Főegyházmegye megalapította Encsen a Szent László Katolikus Általános Iskolát és az intézmény vezetésére kérte fel. A gondtalan nyugdíjas életet cserélte fel egy embert próbáló feladat véghezvitelére.

Óriási szerepet vállalt az új iskola megalapításában, arculatának kialakításában, a tantestület közösséggé formálásában. Kiemelkedő egyénisége, szakmai felkészültsége és tapasztalata áthatja az általa irányított intézményt, amely egy új színfolt Encs város életében.

Mindezekért kapja dr. Besenyei Zoltánné az „Encs Város Közoktatásáért” kitüntetést .

 „Encs Város Közoktatásáért” elnevezésű helyi kitüntetést adományoz 2014. évben Istók Barnabásnak, az Encsi Váci Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és kollégium tanára.

  

Istók Barnabás  a Nógrád megyei Nagylócon született. Általános és középiskolai tanulmányait Szécsényben végezte. Földrajz-testnevelés szakos tanárként 1978-ban végzett. Még ebben az évben megnősült. A házasságot követően kezdte meg munkáját Encsen, az Általános Iskolában, majd az encsi Váci Mihály Gimnáziumba folytatta, ahol immáron 32. tanévét tölti. Munkájához kapcsolódóan kezdte meg tanulmányait a Testnevelési Főiskola kiegészítő tanári szakán, ahol 1988-ban középiskolai tanári diplomát szerzett.

Munkája során folyamatosan képezi magát. Bronzjelvényes vízitúra vezetői képzésen vett részt. Tanítványainak tíz éven át a Bodrog partján, Felsőbereckiben, emlékezetes evezős táborokat vezetett. A szakmai továbbképzéseken túl az egri Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola által szervezett gyógytestnevelés tanfolyamon szerzett képesítést. Az ott szerzett ismereteivel a Területi Egészségügyi Központ alkalmazásában betegek gyógyításához járul hozzá, melynek keretében rehabilitációs torna és gyógyúszás foglalkozásokat vezet. A Bűnmegelőzési Akadémia kurzusain más területet is megismert.

Munkája során az elmúlt 36 évben számos versenyen vett részt tanítványaival. Számos sportágban pl.: torna, röplabda, kézilabda, úszás, atlétika, triatlon megyei és országos versenyeredménnyel büszkélkedhet. A város sportéletébe is bekapcsolódott a kezdetektől fogva. 

Házasságából három gyermeke született, akiket szintén sikerült a sport és a munka szeretetére nevelnie. Felesége és gyermekei városi tevékenységükkel és több sportágban elért eredményeikkel szintén öregbítették városunk hírnevét. Mindhárman felsőfokú végzettséggel rendelkeznek. Jelenleg Budapesten élnek, munkájuk, hivatásuk oda köti őket.

Istók tanár úr munkáját több évtizede ugyanazzal a lelkesedéssel és fiatalos odaadással végzi. Tanítványai és kollégái körében nagy tekintélynek örvend. Ebben szakmai munkáján túl közvetlen természetének és kiváló humorérzékének is jelentős szerepe van.

 „Encs Város Közoktatásáért” elnevezésű helyi kitüntetést adományoz 2014. évben Tímár Istvánnak, az Encsi Zrínyi Ilona Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanárának.

  

Timár István 1958. október 23-án született Novajidrányban, ahol általános iskoláit is végezte. A miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium elvégzését követően a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán 1982-ben szerzett matematika-fizika szakos általános iskolai tanári, majd 1990-ben számítástechnika szakos középiskolai tanári oklevelet.

Nevelő-oktató munkáját Encsen kezdte, és azóta is, 31 éve áll az encsi közoktatás szolgálatában. Nős, két nagykorú gyermek van: Renáta és István. Felesége szintén az iskola pedagógusa.

Mind szakmailag, mind pedagógiailag jól felkészült nevelő. Szakterülete az állandóan változó, korszerűsödő informatika megkívánja a folyamatos képzést, tudásának fejlesztését. Ő fontosnak is tartja ismereteinek állandó bővítését, a technikai fejlődés folyamatos nyomon követését. Erre neveli tanítványait is.

Munkáját az igényesség és az eredményesség jellemzi. Kiváló szakember, rátermett pedagógus. Oktató-nevelő munkáját nagy hozzáértéssel, lelkiismeretesen végzi. Tanítási óráin és azon kívül is sok időt szentel a tehetséges tanulók felkészítésére, versenyeztetésére. Többször került tanítványaival országos döntőbe, ott is szép eredményeket elérve, így a Zrínyi Ilona matematika, Varga Tamás matematika, Öveges József fizika, PC Kismester és Alföldi Regionális számítástechnika versenyeken hoztak el kimagasló díjakat.

A tehetséggondozás mellett a gyengébb képességű tanulók felzárkóztatását, korrepetálását is szívügyének tekinti.

Mint osztályfőnök, mindig kiválóan tartja kézben az osztályközösséget, nagyon jó kommunikációs és prezentációs képességgel rendelkezik. Türelmes, energikus személyiség. Jól kezeli a problémás, illetve nehéz szociális helyzetben lévő gyerekeket is.

A rábízott gyerekekkel kedves, ugyanakkor szigorú és következetes. Munkájában megbízható, példamutató, a szülőkkel való kapcsolata közvetlen, barátságos. Felkészültsége, tapasztalata és embersége miatt a szülők bátran fordulnak hozzá problémáikkal. Tájékoztatást nyújt a gyermekek tanulmányi teljesítményeiről és iskolai viselkedéséről.

Az iskolavezetéssel, a matematika munkaközösségével, az iskolai dolgozóival kollegiális, jó kapcsolatot ápol. Segítőkész, bármilyen problémával fordulhatnak hozzá.

Iskolában ellátja a rendszergazdai feladatokat. Ő szerkeszti az iskolai honlapot és gondoskodik a folyamatos karbantartásáról.

Kiemelkedő és lelkiismeretes szakmai munkájáért, emberi magatartásáért részesül e kitüntetésben.

 Encs Városért a Közösség Szolgálatában kitüntetésben részesül Szepesi Jánosné védőnő, az Encsi Területi Egészségügyi Központ munkatársa

  

Szepesi Jánosné általános és középiskolai tanulmányait Encsen végezte. 1973-ban érettségizett és még azon az éven felvételt nyert a Szegedi Állami Védőnőképző Iskolába.

1975-ben szerezte meg védőnői oklevelét. 1975. augusztus 1-én állt munkába Forró községben.

Mikor főiskolai rangot kapott a védőnői hivatás, jelentkezett a SOTE Orvostovábbképző Intézet Egészségügyi Főiskolai Kar Védőnőképző Szakára, ahol 1986 márciusában sikeres vizsgát tett.

1984 áprilisában megüresedett Encs egyik védőnői körzete, melyet megpályázott, és el is nyert. Azóta dolgozik az akkor éppen városi rangot kapott Encsen.

Kolléganőivel életre hívta az anyatejes napot, amit több mint 10 éve minden év augusztus elején lelkesen megszerveznek. Ezen az alkalmon a hosszú ideig szoptató anyukákat köszöntik, ajándékozzák és vendégelik meg. Rendszeresen szervezi a kismama klubbot, részt vesz különböző pályázatok előkészítésében és lebonyolításában.

Tanfolyamok révén számos szakterületeken fejlesztette tudását. Csak néhány ezek közül: gyermekegészségügy, drog prevenciós képzés, leszakadó rétegek egészségügyi ellátása, védőnői közösségi gondozás lehetősége cigány családoknál

Munkája során a családok életét évekig, évtizedekig követi, támogatja. Sokszor szinte családtagként kötődnek hozzá. Hiszen a gyermekvárás ezer kérdést vet fel minden alkalommal.

Precíz, naprakész, korrekt tudással, józan, biztonságot adó kapcsolatteremtő készséggel, nagy empátiával látja el gondozottjait.

Nemcsak az egészségüket, de tanulmányi és szociális gondjaikat is figyelemmel kíséri. Kapcsolatokat épít az társellátó szervekkel az adott probléma komplex megoldására. Nagyra becsülik és szeretik.

Szüleitől, akik tanulmányaiban mindig támogatták, megtanulta, hogy a tudás, az ismeretek megszerzése maradandó érték, melyre saját gyermekeit is bátorította. Ők mára már diplomás felnőttek.

Nem kevésbé teszi ezt az iskolavédőnői munkája során gondozott gyermekekkel. Miközben egészségi állapotukat felméri, és tudását átadva tanítja az egészséges életmód alapelveire, ösztönzi őket, hogy önállóan is képesek legyenek gyarapítani ismereteiket saját egészségük fejlesztése érdekében.

Az életében adódó terheket csendben hordta és végezte évekig munkáját férje súlyos betegsége mellett, kinek halála után is megtartotta életerejét. Sokszor szabadidejét is feláldozza, hogy gondozottjainak tanácsadója, támasza legyen.

Munkatársnői szeretik, nagyra becsülik segítőkészségéért és józan tanácsaiért.

Teherbíró képességét mutatja, hogy a környező településeken számos alkalommal végzett tartós helyettesítést, a megbízók nagy megelégedésére.

Védőnői munkája valódi nagyságát és értékét azonban, a több évtizedes munka során felnövekedett sok-sok gondozott gyermek, várandós és kisgyermekes anyuka, és nagymama tudja igazán.

Több évtizedes, egészségügyben végzett áldozatos munkája alapján kapta meg a város elismerését, kitüntetését.

 Encs Városért a Közösség Szolgálatában kitüntetésben részesül: dr. Halász Ferenc, a Polgármesteri Hivatal jegyzője.

  

dr. Halász Ferenc közel 44 éves közszolgálati jogviszonnyal rendelkezik, melyből 13 évet a város szolgálatában töltött.

1951. július 30-án született Bodrogkisfalud községben.

Általános iskolai tanulmányait Bodrogszegiben kezdte meg, majd Sárospatakon, Borsodnádasdon és Ózdon folytatta.

A középiskolát Ózdon végezte, majd egészségügyi pályára készülve 1969-től 1971-ig az Ózdi Városi Kórházban dolgozott műtőssegédként.

Egészségügyi terveit feladva végül a közigazgatás felé fordult. 1972-ben a Bodrogszegi-Szegilong Községi Közös Tanácshoz került adóügyi, majd később gazdálkodási előadóként.

1977. május 1-től a Tiszaladány-Tiszatardos Községi Közös Tanács VB titkára lett. A két község a rendszerváltás után is együtt maradt, és dr. Halász Ferencet körjegyzőként alkalmazták.

1977. szeptember 24-én megnősült. Házastársával, Gál Margittal Tiszaladány községben telepedtek le. Két gyermekük született: 1978-ban Ferenc, majd 1981-ben Tamás.

Munka és család mellett házastársa kitartó támogatásával levelezőn végezte el 1985-ben az Államigazgatási Főiskolát, majd 1993-ban a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karát. A jogi szakvizsgát 1999-ben tette le.

Encs város megüresedett jegyzői álláshelyére kiírt pályázat alapján Encs Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2000. április 1. napjától nevezte ki városi jegyzővé. Vezetői feladatait lelkiismeretesen, a város mindenkori érdekeit szem előtt tartva végzi.

Pártatlanul, hozzáértéssel végzett munkájával az önkormányzat életének egyik láncszeme.

Személyéről csak elismeréssel szólhatunk. Ez a kitüntetés méltó elismerése a város életében eddig kifejtett tevékenységéért nyugdíjas évei megkezdése előtt.

Encsért 2014. kitüntetésben részesül Bartek József, a Városgazda Kft. ügyvezetője.

 

Bartek József 1959-ben született Deteken. Az alapfokú tanulmányait Deteken, illetve Baktakéken végezte. Középfokú végzettségét Miskolcon szerezte gépész szakon. 1988-ban diplomázott Budapesten a Bánki Donát Gépipari Műszaki Főiskolán, végzettsége üzemmérnök. A kötelező katonai szolgálat letöltése után előbb a miskolci, majd az encsi Mezőgép Vállalatnál dolgozott, mint technológus, illetve csoportvezető, később az encsi Ruhagyár műszaki vezetője lett. 1992-ben alapítója az Alfafém Bt-nek. Az encsi Bútorgyárban anyaggazdálkodó, majd raktárkezelő beosztásban dolgozott.

2000-ben pályázat útján lett az encsi Városgondnokság vezetője. Az önkormányzati intézmény több változást élt meg az elmúlt években, átalakult közhasznú társasággá, jelenleg Encs Városgazda Nonprofit Kft-ként működik, mai napig ügyvezetője Bartek József.

Bartek József vezetésével működő Kft. az elmúlt években jelentősen hozzájárult az encsi városkép szépítéséhez, a rendezett településarculat kialakításához. A Kft. a város jelentős beruházásainál színvonalas munkát végzett. Kivitelezésükben készült el a Piac, a Nevelési Tanácsadó, illetve a fügödi óvoda épületének megvalósítása. A Tűzoltóság régi épületének, Sportcsarnok öltözőinek felújítása, a Művelődési Házban végzett munkák, a Polgármesteri Hivatal parkja, parkolója illetve garázsai, a „Biztos kezdet házak” Encsen és Fügödön, a több épületen elvégzett nyílászárócsere, vizesblokk felújítás mind a munkájukat dicséri.

A közfoglalkoztatási pályázatok keretében sok encsi polgárt igyekeznek alkalmazni, s a munka világába visszavezetni. Az ügyvezető emberismerete, türelme, empátiája segíti a közfoglalkoztatásban résztvevőkkel való napi kapcsolattartást, a korrekt munkavégzést.

A Kft vezetője mindig készen áll a civil szervezetek megkeresésére, segítséget nyújt a civilek városfejlesztési elképzeléseinek megvalósításában (56-os emlékfa, Nagy Imre szobor, játszóterek, utcanév táblák kihelyezése).

A város parkjaiban, terein folyamatos fejlesztést és karbantartást végeznek, egyre színesebb, díszesebb, saját termesztésű virágaikkal. A Virágos Magyarországért mozgalomban Encs városa miniszteri különdíjat kapott. Encs város lakossága méltán lehet büszke a virágos köztereire, ápolt parkjaira, s ezt a folyamatosan magas színvonalú munkát a Városgazda Kft. évek óta Bartek József ügyvezető irányításával végzi, e magas szintű szakmai munkáért megérdemelten ítélte oda a Képviselő-testület a kitüntetést.

 

Encs Város Önkormányzata és a város nevében köszönetet mondunk a kitüntetetteknek kiemelkedő és áldozatos munkájukért. Gratulálunk a díjak elnyerőinek. 








2014-03-24 13:47