Kereső







Energiahatékonyság és a megújuló energiák







"Partnerséget építünk" SK-HU

Parterséget_építünk


Interreg



MeLoNee – Meet the Local Needs - HU

Korábbi elemzések rámutattak, hogy a határokon átnyúló kistérség a határ mindkét oldalán egyaránt szenved a városi funkciók elégséges mennyiségének és minőségének hiányától. Ebből következik, hogy a határokon átnyúló megközelítés a legalkalmasabb mód ennek a problémának a megoldására. Ennek a projektnek az a célja, hogy két kezdeményezéssel pótolja a hiányzó magas színvonalú városi funkciókat. Elsősorban egy többfunkciós központ létrehozásával (a Szent István házban működtetett képzési központ, a koordinációs központként szolgáló Vendéghy-kúria és az újonnan kialakítandó piactér), ahol oktatási programokat, képzéseket és egyéb eseményeket szerveznek majd, amelyek elősegítik azon hátrányos helyzetű emberek munkaerő piaci integrációját, akik nem rendelkeznek versenyképes szakértelemmel és tudással, akik régóta munkanélküliek, illetve akik etnikai vagy nemi alapon hátrányosan megkülönböztetettek. Másodszor, pedig a helyi piacok határon átnyúló hálózatának létrehozásával, a kistérség gazdasága várhatóan felélénkül, ezzel további új munkalehetőségeket teremtve, és emelve a térségben élők általános életminőségét. A projekt tehát összhangban van a TAPE legfontosabb célkitűzéseivel.

Cserehát AP - HU

Az akcióterv az INTERREG V-A SKHU együttműködési program keretében valósul meg az Európai regionális fejlesztési alapból (ERFA).

Az akcióterv célterülete a Cserehát mikrorégió, melyre a munkanélküliség magas mértéke jellemző. A jelenség fő oka a hiányos infrastruktúra, a lakosság alacsony képzettségi szintje, valamint a népesség elöregedése.

A TAPE fő célja a munkanélküliség csökkentése az adott mikrorégióban, valamint az ún. „Szép Cserehát” újjáélesztése, amely a térség belső lehetőségeinek kiaknázásában rejlik. Az akcióterv központi témája a helyi termelés, amely nagymértékben hozzájárulhat a térség fejlődéséhez. A cselekvési terv fő célja a pályázatban meghatározott specifikus célok elérése által valósulhat meg. Az akcióterv specifikus céljai közé az alábbiak tartoznak: a humántőke minőségének javítása, a termelési infrastruktúra fejlesztése, a helyi termékek értékesítésének javítása, valamint a regionális márka kialakítása.

E cikk tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.


Kapcsolódó dokumentumok:


2020-02-11 11:50